Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Trójki parafialne

 
Dziś religijne święto, ale i dzień pracy dla duszpasterzy. W siedzibie nadmorskiej diecezji doszło do ważnego spotkania, na które przybyli proboszczowie chyba wszystkich nadmorskich parafii. Ostatnie lata nie rozpieszczały miłośników Bałtyku pogodą, ale w tym roku plaże się zapełniły, a turyści rozebrali, ze szczególnym uwzględnieniem turystek…
Wzorem krajów zachodnich niestety i w Polsce zapanowała moda na nieprzyzwoite obnażanie się, co zagraża publicznej moralności. Na spotkaniu proboszczów ustalono, że w trybie natychmiastowym zostaną w nadmorskich miejscowościach zostaną powołane trójki parafialne, które będą wizytować plaże w towarzystwie policjantów lub strażników miejskich i zapobiegać eskalacji nieprzyzwoitego zachowania się.
cycki
Zapytany przez przedstawiciela lokalnej prasy, znany z bezkompromisowych wypowiedzi ksiądz O. powiedział: Kobieta powinna zakrywać swą nagość nawet na plaży, zamiast obrażać Boga nieprzyzwoitym wystawianiem ciała w sposób publiczny.
Niektóre zasady stosowane w religii islamskiej – dodał ksiądz O. – bardziej dbają o przyzwoitość niż przywleczony z Unii Europejskiej liberalizm.

To nie jest ASZDziennik. Jednak jeśli ktoś się spodziewał autentyczności tego wpisu, to się myli. temat wymyśliłem specjalnie na ogórkowy długi weekend. 😉

Oceń felieton

4 komentarze “Trójki parafialne”

Możliwość komentowania została wyłączona.