Trochę statystyki

Myśl o założeniu własnego blogu dojrzała we mnie na początku marca 2010 roku. Na początku marca zacząłem pisać i jednocześnie przeprowadzać testy – zmieniałem wygląd, dodatki, kategorie – po to by ostatecznie trafić do jakiejś grupy czytelników. Każdy autor przecież chce być czytany.

Statystyka pierwszych stu dni
Statystyka pierwszych stu dni

W połowie miesiąca zacząłem prowadzić statystyki i tak oto prezentują się wyniki pierwszych stu dni. Średnio 28 osób dziennie odwiedza stronę i ogląda 127 stron mojego blogu. Spośród wszystkich odwiedzających wciąż jest sporo nowych czytelników – prawie 40%. Oznacza to ciągły rozwój strony. Przeciętna strona czytana jest przez prawie 6 minut, co jest dobrym punktem wyjścia do umieszczenia nieinwazyjnych reklam, ponieważ internauta ma czas na to by reklamą się zainteresować. Na dodatek reklamy mogą być umieszczone w dowolnej części strony. Duża liczba nowych użytkowników odnajduje stronę za pośrednictwem innych witryn – to ponad 65% czytelników. Około 15% odnajduję stronę za pomocą wyszukiwarek, co oznacza dobrą indeksację przez Google.
Ze względu na tematykę polityczną liczba odwiedzin wzrastała w gorących okresach przedwyborczych sięgając nawet 300 odwiedzin. Ze względu na inne tematy czytelnicy wracają do strony wielokrotnie. Charakterystyczne jest też zainteresowanie osób spoza Polski, choć cały czas mam czytelników polskojęzycznych ze względu na język strony. Największe zainteresowanie przejawiają czytelnicy mieszkający w Europie Północnej – Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji. Europa wschodnia na poniższej mapie to głównie Polska.

Czytelnicy w Europie
Czytelnicy w Europie
Statystyka na świecie
Statystyka na świecie

Powyższe dane wskazują na to, że jestem na dobrej drodze do osiągnięcia swych celów jako autor, bo strona wciąż się rozwija i ma coraz więcej czytelników. Ale też dodatkowo, że strona może być dobrym celem dla ewentualnych reklamodawców, których zachęcam. 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Trochę statystyki, 10.0 out of 10 based on 2 ratings