Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Moda Polska 2020

Subiektywny przegląd mody przyszedł mi do głowy po przyjrzeniu się informacjom prasowym z ostatnich dwóch tygodni. Zmiany, które trzeba wdrożyć w swoim wyglądzie są wręcz rewolucyjne. Latem wiele młodych osób, szczególnie płci żeńskiej zwykle ubiera się kolorowo. To trzeba zmienić. Na szczęście lato się kończy, więc młodym ludziom będzie łatwiej zrezygnować z agresywnych kolorów. Najmodniejszy kolor jesienią to będzie brunatny. Może być też czarny. Zdecydowanie passe są wszelkie kolory kojarzące się z tęczą. Na polskie ulice wkraczają właśnie mocne patrole dyktatorów mody. Uświadamiają młodzież słowami:

Nie podoba mi się twój ryj, pedalskie trampki, pedalskie włoski, chcesz wpierdol?

Włosy powinny być w naturalnym kolorze. Ewentualnie jak rude to można pofarbować. Osobnik płci męskiej najlepiej, jeśli będzie łysy. Za to żeński powinien mieć włosy długie, męskie fryzury są niedopuszczalne. Pamiętajcie. Żadnych kolorów tęczy. Włosy mogą być ciemne lub jasne, ale ich barwa powinna przypominać naturalny kolor. Żadnych tam włosów zielonych, różowych, ani fioletowych. Dyktatorzy mody mówią bez ogródek:

Tylko pedały farbują włosy

Obuwie w agresywnych kolorach czerwieni i różu dopuszczalne jest wyłącznie w sytuacjach intymnych. Modne jest obuwie czarne, brunatne, ostatecznie granatowe na mocnych podeszwach, nabijane gwoździami. Kolory tęczy w żadnym elemencie stroju nie są dozwolone, włączając w to rozmaite wstążki, siatki, torebki, paski i inną galanterię.

Schowaj różowe trampki i ubierz się normalnie

Robiąc zakupy pamiętajcie. Nie kupujemy pstrąga tęczowego, ani kolorowych kredek, które zdradziecko układają się w tęczę. Najlepiej też zredukować do zera nasycenie kolorów w swoich telewizorach, laptopach i smartfonach. Tęcza czai się wszędzie. Pilnujcie zawsze odpowiedniego wyglądu, bo dyktatorzy mody z Armii Boga patrolują ulice.

5/5 - (2 votes)