Na tym właśnie polega sztuka. Co powiedzieć i kiedy. (Ursula K. Le Guin)

Wyborcy

Wyborcy

W Polsce mieszka około 30 milionów ludzi, którzy mają prawa wyborcze. Głosuje zwykle połowa z nich, a czasem nawet jedna czwarta. Ostatnie sondaże wyborcze mówią, że jedna z sił politycznych może liczyć nawet na siedem procent głosów. Jest to „Konfederacja” skupiająca najbardziej populistycznych, nacjonalistycznych, a nawet faszystowskich i skrajnie konserwatywnych działaczy. Niektórzy z nich twierdzą, że zadaniem głównym jest wyeliminowanie wpływu Żydów na polską politykę. Inni uważają, że Polska powinna stać się państwem wyznaniowym o profilu katolickim, a jednym z najważniejszych praw do wprowadzenia jest całkowity zakaz aborcji i kryminalizacja tejże, wraz z zakazem sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Wśród działaczy tego ugrupowania są również zaprzysięgli wrogowie szczepionek. Znajdziemy tam także panslawistów i popleczników Rosji.

W sondażach pyta się ludzi wybieranych losowo, więc do końca nie wiadomo na pewno, którzy pójdą na wybory. Zatem te siedem procent poparcia wśród potencjalnych wyborców, przekłada się na ponad dwa miliony ludzi. Wyobraźcie sobie. W Polsce mieszka ponad dwa miliony ludzi, którzy zgadzają się z Korwinem, że kobiety są głupsze i powinny mieć mniejsze prawa społeczne. Zgadzają się, że upośledzone dzieci należy trzymać zamknięte, bez względu na rodzaj upośledzenia, bo w miejscach publicznych powinniśmy widywać tylko pięknych i zdrowych ludzi. Zgadzają z niejakim Braunem, że należy podjąć działania w celu wyeliminowania Żydów z kraju i uczynić Chrystusa królem. Zgadzają się z działaczami NOP i ONR, że rasizm jest dobry, a ludzie o innych kolorach skóry są gorsi. Zgadzają się z Kają Godek, że aborcja winna być zakazana, a kobiety dokonujące aborcji należy karać więzieniem. Uważają też, że należy zabronić szczepienia dzieci, bo szczepionki to część masońskiego planu zniszczenia Polski. Podobnie jak chemtrails.

Pomyślcie sobie! Dwa miliony ludzi, którzy mają tak porąbane poglądy. Dwa miliony ludzi nienawidzących Murzynów, Hindusów, Arabów, Żydów, ale też Ukraińców, Niemców i być może połowy świata. Ludzi, którzy wierzą, że szczepionki to zmowa koncernów by wymordować Polaków. W zasadzie w tym koszyku poglądów brak tylko wiary w płaską Ziemię i rządzących światem Reptilian. Jedyną nadzieją jest to, że jak najmniej z tych ludzi pójdzie głosować, zadowalając się szerzeniem teorii spiskowych przed ekranem komputera. I że wśród pozostałych wyborców znajdzie się tym razem więcej tych, którzy zrozumieją, że Polska dziś walczy o przetrwanie.

Jak oceniasz felieton?

Kliknij gwiazdkę, by ocenić.

Średnia ocena 0 / 5. Głosów: 0

Nie oceniano