Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Ku Klux Klan

Polacy byli uważani za podludzi, eksterminowani w obozach koncentracyjnych i gułagach na Syberii. Byli wojennymi uchodźcami w Iranie, Indiach, Kanadzie i krajach Afryki. Byli imigrantami w Europie Zachodniej i Ameryce, gdy uciekali przed biedą, ale i prześladowaniami komunistów.
Dziś całkiem hipotetyczna możliwość przyjęcia przez nasz kraj niewielkiej grupy uchodźców z ogarniętej wojną Syrii wzbudziło w Polsce ogromna falę nienawiści. Falę ogromną jak tsunami.

kukluxklan

Na Youtube reklamuje się „Polish Defence League” żywcem przypominająca Ku Klux Klan. Na Facebooku tzw. zwykli ludzie żądają śmierci dla uchodźców. Chcą do nich strzelać, gazować ich w Auschwitz.

reszczynski-fb

Nie bez powodu powstała strona, która te polskie współczesne nienawistne wpisy zestawiła ze zdjęciami hitlerowców z II Wojny Światowej.

tumblr

Ogrom nienawiści do ludzi, którzy nawet jeszcze nie pojawili się w Polsce, jest porażający i przerażający. Fala brudu i zła, która zalała media społecznościowe i fora jest przytłaczająca.
Gdzie podział się kraj, w którym mieszkają ludzie ciężko doświadczeni przez historię, którzy potrafią zrozumieć innych i współczuć im? Gdzie podział się kraj ludzi tolerancyjnych, którzy potrafią pomagać bliźnim, ciężko doświadczonym przez los.
Coście skurwysyny zrobili z moją Polską?!

Oceń felieton

2 komentarze “Ku Klux Klan”

Możliwość komentowania została wyłączona.