Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Czy pusta głowa też boli?

Dawno temu wiele osób rozpoczynało codzienne przeglądanie internetu od Demotywatorów. Z biegiem czasu umieszczane tam memy coraz częściej były wtórne, kopiowane z innych stron, pisane niechlujną polszczyzną. Przed ostatnimi wyborami prezydenckimi stały się areną wyborczej walki prowadzonej przez tzw. Kuce Korwina i zwolenników Kukiza (w związku z podobieństwem intelektualnym zwani Kucami Kukiza).
W ostatniej fazie przedwyborczej walki demotywatory.pl zostały opanowane przez PiS, jak głoszą pogłoski, nie bez aktywnego poparcia administratorów strony.
Od tej chwili liczba głupich memów rośnie w postępie geometrycznym.
1440523180_ksideo_600
Można domyślać się, że chodziło autorowi o Gabriela Narutowicza, a jedynie typowa dla tzw. gimbazy dysgrafia spowodowała literówkę w pisowni. Narutowicz faktycznie był pierwszym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Nie był jednak pierwszym zastrzelonym, bo żadnego z późniejszych prezydentów nie zastrzelono. Był więc jedynym zastrzelonym prezydentem.
Jednak to jeszcze nic, bo gdy przyjrzymy się fotografii, okaże się, że demotywującą rolę Narutowicza gra Józef Cyrankiewicz, pięciokrotny premier PRL w latach 1947 – 1970.

Oceń felieton