Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Posprzątajmy 16 listopada

 

Więc nie dość gościa czekać, nie dość i zaprosić,
Trzeba czeladkę zebrać i stoły pownosić,
A przed ucztą potrzeba dom oczyścić z śmieci;
Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci!*

Pragniemy być państwem nowoczesnym, europejskim, szanowanym na świecie. Zapraszamy do Polski studentów, argumentując, że nasze uczelnie są doskonałe, zapraszamy biznes pokazując nowoczesne drogi i powstającą w szybkim tempie infrastrukturę. Chcemy być liczącym się członkiem NATO i Unii Europejskiej z dumą mówiąc o wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.
A tymczasem na naszych podwórkach szarogęsi się ciemnogród i debilizm, obok którego przechodzimy do porządku dziennego.

Życie seksualne słonia – to problem, który rozpalił ostatnie posiedzenia poznańskiej rady miasta. Dociekliwy radny PiS – Michał Grześ obawia się bowiem, że samiec Ninio, który ostatnio trafił do poznańskiego zoo jest gejem. Co więcej, może być z tego powodu agresywny.**

Zamiast wyśmiać debila i zabrać mu głos, rada miasta debatuje o rzekomej orientacji seksualnej słonia. Co prawda to wydarzenie sprzed lat, ale myślicie, że wśród pisowskiej ciemnoty się coś zmieniło? Czytajcie dalej.

Radna PiS Lidia Dudziak przyznaje, że zgłosiły się do niej oburzone matki spacerujące po Starym ZOO ze swoimi pociechami. – Są oburzone, że na wybiegu tuż przy placu zabaw dochodzi do kopulacji osłów. Wcześniej tego problemu nie było – mówi. – Dzieci to oglądają, przecież tak nie może być. Rozmawiałam już z p.o. dyrektora Ogrodu Zoologicznego, musiałam go przekonywać do tego, by wprowadzić pewne zmiany i ostatecznie obiecał, że takie sytuacje się nie powtórzą – dodaje.***

Może warto zastanowić się, jak daleko dojdzie ten katolibski ciemnogród, jeśli mu pozwolimy. I czy na pewno chcemy na to pozwolić, by tacy ludzie zasiadali w radach miast i gmin.

– Po co Polsce ta ustawa? Europa nie ma prawa sięgać laickimi rękami do polskiej rodziny – mówił do pielgrzymów na Jasnej Górze bp Kazimierz Ryczan w kontekście ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Apelował do posłów i prezydenta, by konwencja nie zaczęła obowiązywać w Polsce.****

Wśród panów popijających napoje procentowe, zwykle w nie najlepszych lokalach, od lat krąży super "dowcip" o tym, że kobieta jest jak kotlet schabowy, im bardziej stłuczona – tym lepsza. Teraz w ten polski patriarchalny światek wpisuje się prominentny przedstawiciel Kościoła Katolickiego. No bo jak to? Europa się będzie mieszać do polskiej tradycji: w sobotę wieczorkiem żonie wpierdol, a w niedzielę rano razem do kościółka i stówkę na tacę.

Drodzy Państwo! Już 16 listopada będzie okazja posprzątać to nasze gminne i miejskie podwórko. Usunąć pisowskich i innych prawicowych oszołomów, wywalić spośród radnych katolibskich oszołomów, pokazać ciemnogrodowi, że jego miejsce jest w stodole, a nie wśród radnych, wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast. Nie dajcie sobie wmówić, że lokalne wybory są nieistotne, bo wybieramy właśnie ludzi, którzy rządzić będą naszymi wsiami i miastami. Gdy nie pójdziecie na wybory, walkowerem oddacie Polskę ciemnocie i zacofaniu!

 


* Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz
** http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalki,5/radny-pis-tropi-slonia-geja,91836.html
*** http://epoznan.pl/news-news-52287-Stare_ZOO_matki_oburzone_oslami_kopulujacymi_na_wybiegu
**** http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,16687530,Bp_Ryczan_apeluje_do_poslow__Nie_pozwolcie_tykac_polskiej.html
 

Oceń felieton