Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Pośmiertne zwycięstwo 4 RP

 
Aby dziś na tajnym posiedzeniu Sejmu można było odebrać immunitet Mariuszowi Kamińskiemu, potrzebnych było 231 głosów. Znalazło się zaledwie 216. Zabrakło głosów z lewej strony – 6 posłów Twojego Ruchu nie wzięło udziału w głosowaniu, a jeden się wstrzymał. Wśród niegłosujących Janusz Palikot, Roman Kotliński i Anna Grodzka. Podobnie w szeregach SLD, zabrakło siedmiu głosów, wśród nich wstrzymał się od głosu brat Wojciecha Olejniczaka – Cezary Olejniczak.
W głosowaniu nie wzięli udziału najbardziej znani posłowie PSL – Józef Zych, Eugeniusz Kłopotek, Janusz Piechociński, Marek Sawicki, inni wstrzymali się tak jak Waldemar Pawlak.
Nieobecni też byli posłowie PO, a w ich liczbie premier Tusk, minister Sikorski, dawna gwiazda Big Brothera – Janusz Dzięcioł, łącznie nie wzięło udziału lub się wstrzymało 34 posłów PO. Co gorsza 7 glosowało przeciw odebraniu immunitetu Kamińskiemu, wśród nich Antoni Mężydło i Cezary Kucharski.

kam-kacz

Jak widać spora grupa posłów z PO, ale także partii opozycyjnych kocha IV RP i pragnie jej powrotu. Chyba nam zwyczajnym wyborcom nie pozostaje nic innego jak się tylko dołączyć do tych pragnień i pozwolić na to, by do władzy powrócił dyszący żądzą zemsty kurdupel, który będzie się mścił za to, że mu brata ośmieszono na śmierć i zacznie ciągać Tuska z Sikorskim po sądach, a z komisji Macierewicza zrobi ciało rządowe.
Chyba – Panie Premierze – wszyscy na to zasłużyliście. Kaczyński ze swoją bandą przygłupów zmarnuje nam kolejnych parę lat życia, ale może tak trzeba, żebyście wielcy mężowie stanu zrozumieli, że kpiny z wyborców mogą się źle skończyć. Dla Was.

Oceń felieton

5 komentarzy “Pośmiertne zwycięstwo 4 RP”

Możliwość komentowania została wyłączona.