Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Ikona Prawicy

Przypominam sobie audycję telewizyjną, podczas której profesor Krzemiński, nieco zdegustowany bredniami, które wygłaszała profesor Jadwiga Staniszkis, ironicznie zawołał: ależ Jadziu, co Jadzia za głupoty wygłasza. Nie było to grzeczne, choć przypuszczam, że większość młodych ludzi nie była w stanie odczytać aluzji, sięgającej korzeniami do czasów przedwojennych.
Jadwiga Staniszkis byłą wówczas swoistą ikoną PiS jako partii prawicowej. Usiłowała tłumaczyć irracjonalne posunięcia prezesa, a jego dziwaczne deklaracje przekładać na polski tak, by wynikało z nich coś mądrego.
Takich twarzy PiS przez kolejne lata porażek i przegranych wyborów mieliśmy sporo. Byli to czasem ludzie z tytułami jak profesor Zybertowicz lub wymieniona już profesor Staniszkis, była również utytułowana choć prostacka Krystyna Pawłowicz. Były także przedwyborcze „aniołki prezesa”, które jednakże nie odniosły sukcesów – ani w dziedzinie intelektu, ani seksapilu. Teraz PiS sięga do jeszcze młodszych wielbicieli.

ikona

Tym razem medialną twarzą polskiej katolickiej prawicy staje się nastoletnia licealistka, która prowadzi swój blog modowy, pisząc tam o „spudniczkach”, a następnie „z pośród” innych tematów wybiera patriotyzm publikując żenująco infantylne wiersze i takie sobie rysunki.
Panna Marysia prowadzi też inteligentne dialogi z wyznawcami podobnych poglądów na ask.fm.
Droga Marysiu, nazywam się Adam Wroński jestem młodym, inteligentnym patriotą z Lublina i wiedz że masz moje pełne poparcie! Polskę musimy zmienić, bo to piękny kraj w którym nie ma miejsca dla takich zdrajców jak Tusk!
Tak, Polska, to moim zdaniem najpiękniejszy kraj na świecie 😀

Jeśli zgodnie z twierdzeniem niektórych politologów PiS to Prezes, a Prezes to PiS, wniosek jest oczywisty – PiS doszedł do etapu późnej starości i dziecinnieje.

Oceń felieton

9 komentarzy “Ikona Prawicy”

Możliwość komentowania została wyłączona.