Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Bogowie prawicy

 
Zanim oddasz głos

Przed nami wybory, pierwsze z całej serii, która nas czeka w tym i następnym roku. Na kogo głosować, a na kogo nie?

adamek
Gdy rok 2014 zaczął się od tragicznego wypadku w Kamieniu Pomorskim, to prawica właśnie najgłośniej krzyczała o zwiększeniu kar do dożywocia włącznie – ba – nawet o karze śmierci. Politycy prawicowi prześcigali się w pomysłach, jak uniemożliwić obywatelom kolejne tragiczne w skutkach pijackie ekscesy. Jednak już parę miesięcy później wstawiają na listę wyborczą przygłupiego boksera, który stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu w USA, gdzie mieszka na co dzień.To politycy prawicy słyną z rozmaitych pijackich ekscesów (jak poseł Wipler) lub żenujących zachowań (poseł Hofman).

patikoti

Zwykle w nadęty sposób mówią o moralności, lansują się w religijnych mediach, usiłują prawa religijne wprowadzać do ustawodawstwa, nie licząc się z ludźmi innych wyznań i niewierzącymi. A tymczasem sami postępują zgoła inaczej. Wśród polityków partii prawicowych najwięcej jest rozwodników i żyjących na tzw. kartę rowerową. Poseł, który jeszcze niedawno sławny stał się z powodu wizyty u prostytutki, której nie zapłacił, niedawno lansował się na uroczystościach kanonizacyjnych w Rzymie.

euroszmata

Rzekomo moralni, rzekomo wykształceni, rzekomo uczciwi. Używają języka, który przystoi bardziej menelowi spod przysłowiowej budki z piwem. Kandydują do parlamentu europejskiego, ale Unię Europejską określają słowami zaczerpniętymi z rynsztoka. Skoro tak jej nienawidzą, to jaki jest powód kandydowania? Blisko 40 tysięcy złotych miesięcznie?

Politycy prawicowi uważają, że są wybrańcami z boskiego namaszczenia. Stanowiąc prawo, stanowią je dla „ciemnego ludu”, uważają, ze to prawo ich nie ma dotyczyć. Wybrańcy mogą więcej. Zastanów się zanim oddasz głos na prawicę.

Oceń felieton

9 komentarzy “Bogowie prawicy”

Możliwość komentowania została wyłączona.