Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Ideologia Kemper

 

Jak wśród ślepców królem jest jednooki, tak wśród idiotów mędrcem może być debil.
Janusz Zajdel, „Limes inferior”

kemper
Kiedyś w sieci znalazłem zdjęcie posłanki Kempy. Jeszcze wówczas chyba była w PiS. Nawiedzony wyraz twarzy, sugestywna gestykulacja, a w tle mocno rozmazane godło. Dziś pomyślałem sobie, że to zdjęcie właśnie doskonale nadaje się na symbol nowej ideologii, która nazwę swą wzięła od nazwiska posłanki, która postanowiła walczyć z pojęciem gender.
W pewnym zakresie nawet bym był skłonny poprzeć tę walkę. Dlaczego bowiem angielskie gender, a nie polskie płeć lub raczej rodzaj. Jednak posłance nie o to chodzi, nie czystość języka jest jej zmartwieniem.
Trudno się oprzeć wrażeniu, że to przedstawiciele hierarchii katolickiej wymyślili szatana zwanego gender, by wreszcie odwrócić uwagę od pedofilii, która jest rakiem toczącym Kościół. Wbrew pozorom to nie głupota kazała arcybiskupowi mówić o tych winach współczesnego społeczeństwa, które powodują, że „dziecko lgnie i drugiego człowieka wciąga”. Ksiądz arcybiskup swoje teorie o winie feministek, rozwodów oraz ideologii gender powtórzył zbyt wiele razy, aby uznać to za pomyłkę i przejęzyczenie. Pałeczkę sztafetową podjęli politycy prawicowi, a w środ nich posłanka Kempa, która powołała do życia „parlamentarny zespół do zwalczania ideologii gender”.
Można się zdziwić. Cóż tak naprawdę chce zwalczać posłanka Kempa? Płeć? Rodzaj? Może w takim razie zacznie od wojny z rodzajem nijakim. Przecież to dziwne, każde dziecko od małego wie, czy jest chłopcem, czy dziewczynką. Zatem należy urzędowo zlikwidować rodzaj nijaki. Zamiast dziecko, będziemy mówić dziecek i dziecka. Precz z rodzajem nijakim!
Ja jednak mam inny wniosek. Skoro posłance tak bardzo gender się nie podoba, jak również wszystkie zmiany obyczajowe, które spowodowane zostały przez tę przebrzydłą „ideologię gender”, to wróćmy do tradycyjnego pojmowania ról męskich i żeńskich.
Do garów ty durna krowo!

Zapisz

Oceń felieton

9 komentarzy “Ideologia Kemper”

Możliwość komentowania została wyłączona.