Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Unijna szmata

Niedawno Jarosław Kaczyński w Kijowie przemawiał do protestujących Ukraińców. Mówił, że Polska wspiera ich europejskie, unijne aspiracje, że Ukraina potrzebuje Unii, a Unia potrzebuje Ukrainy. Według posłów PiS, rola wystąpienia Kaczyńskiego była ogromna i decydująca. W ocenach posła Dudy, czy Brudzińskiego Kaczyński jawi się jako heros europejski.
kaczka1
Naprawdę było nieco inaczej. Kaczyński był jednym z wielu i nie porwał za sobą tłumów, niektórzy być może go nie zrozumieli, a inni nie dosłyszeli.
kaczka2
W Polsce większość ludzi widziała to jeszcze inaczej. Wiedząc, że stosunek PiS do UE jest co najmniej ambiwalentny, większość Polaków znaczenie Kaczyńskiego marginalizuje. I to nie bezpodstawnie.
kaczka3
Niektórzy byli pewni, że prounijna retoryka jest jedynie polityczną grą Kaczyńskiego, a przekonała nas pisowska posłanka Pawłowicz, która unijną flagę nazwała szmatą. Pomijając chamstwo i brak elementarnej kultury pani poseł, trzeba jednak przyznać, że ta wypowiedź postawiła kropkę nad i.
szmata
Cóż. Wygląda na to, że głos Krystyny Pawłowicz jest donośniejszy niż Jarosława Kaczyńskiego. I to ona pokazała nam prawdziwą twarz PiSu… żeby nie powiedzieć mordę.

Oceń felieton

6 komentarzy “Unijna szmata”

Możliwość komentowania została wyłączona.