Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

Święte krowy

W mediach od lewej do prawej aż huczy od rewelacji opublikowanych przez „Gazetę Wyborczą”. Dyskutują stacje radiowe i telewizyjne, dyskutują gazety codzienne i periodyki.
Temat jest oczywiście bulwersujący. Po latach wyszło szydło z worka. Pisowski rząd zbudował służbę tajną opierającą się na wsiowych głupkach, którzy naoglądali się „Miami Vice” i filmów o Bondach, nie przeszli żadnego sensownego szkolenia, a jedyną „zaletą” była młodzieńcza czujność rewolucyjna oraz chęć kreowania kolejnych wirtualnych afer tak, aby zadowolić głównego guru od spiskowych teorii, czyli Jarosława Kaczyńskiego.
Jednak najbardziej wstrząsające jest to, że dziennikarską hałastrę nie zabolało to, że wszyscy podatnicy płacili na zabawy w stylu „fura, skóra i komóra”. Nie to, że za ogromne pieniądze wymyślono dęte i nieprawdziwe afery. Przypomnę, że CBA w ramach działań agenta Tomka kupiła rzekomą willę Kwaśniewskich za 200% wartości. Że sprawa Weroniki Marczuk będzie kosztować skarb państwa niebagatelne odszkodowania dla ofiar prowokacji. A jedyna korzyść to dobra zabawa i balangi wiejskiego eleganta.
Natomiast dyskutuje się głownie o tym, że CBA podrabiało również legitymacje dziennikarskie. W aferze gruntowej podrabiano dowody osobiste, paszporty, zakładano lewe konta, fałszowano podpisy i pieczątki władz samorządowych, aby wymyślić nieistniejącą korupcję Leppera, ale to mało bulwersuje dziennikarzy.
Za to do białej gorączki doprowadza ich fakt podrabiania legitymacji dziennikarskich. Czyżby do szału doprowadzała ich możliwość, ze pili wódkę i zwierzali się fałszywym kolegom, a naprawdę agentom CBA? Może opowiadali o swoich własnych sposobach na zarabianie pieniędzy? Na sponsorowane wiadomości, na ukryte lokowanie produktów, na kreowanie rzeczywistości? I teraz trzęsą tyłkami, że to się wyda?
Powszechnie żartowano, że jaka IVRP taki James Bond, ja dodam jeszcze, że jaki kraj, taki Norman Mailer.

Oceń felieton

9 komentarzy “Święte krowy”

Możliwość komentowania została wyłączona.