Opowiadanie to nasza jedyna łódź, którą możemy żeglować po rzece czasu. (Ursula K. Le Guin)

„Nie dla idiotów?”

Jedną ze stron, które odwiedzam, gdy chcę sobie poprawić humor, czy też przekonać się, że idioci są nie tylko w moim świecie, jest http://www.shelleytherepublican.com.

Zaś ulubionym tekstem na tej stronie jest „Mozilla Firefox zdemaskowana”. Rozpoczyna się od zwykłego dla Tristana Shuddery (jeden z autorów) wstępu pełnego bredni, aby przejść do sedna sprawy:

Monitorując jeden hakerski chatroom, zaobserwowałem, że jeden z nich radzi wpisać about:mozilla, a zdarzy się coś ciekawego. Wpisałem to w najnowszym Internet Explorerze 7 i nic się nie wydarzyło. Ściągnąłem kopię Mozilli Firefox na zabezpieczony komputer, wpisałem ten kod i rezultat był szokujący. Zobaczyłem czerwoną stronę zawierającą pojedynczy cytat z satanistycznego traktatu nazywającego się “Księga Mozilli”. /…/ aby odnaleźć ją, wszedłem na hakerski BBS (Biulettin Board System) nazywający się “IRC”…

YOU (TristanShuddery) have joined #firefox
Topic for #firefox is “http://firefox.com || Welcome to #firefox – Have a question about Mozilla Firefox? Just ask! Please wait for a response – we’re all in and out at different times. If nobody’s available to help, try asking in #firefox on irc.mozilla.org.”
TristanShuddery: Gdzie moge znaleźć egzemplarz “Księgi Mozilli”? Jestem homoseksualnym antyamerykańskim hakerem komputerowym, jak wy, więc potrzebuję tej książki.
duckdown: Nie możesz.
TristanShuddery: Czemu nie? Mogę za nią zapłacić? Mówiłem wam, jestem prawdziwym hakerem.
Drj: Nie, ona nie istnieje.
TristanShuddery: Widziałem cytaty z niej. jest PRAWDZIWA.
Hollywood: To jest tajemnica… jeśli ci powiem, będę musiał cię zabić.
Drj: To jest dowcip kretynie.
Frakki: ROTFL
YogSothoth: Tristan, jesteś dupkiem!
Hollywood: Aktualnie mam jedną kopię.
TristanShuddery: Powiedz mi o niej.
Hollywood: Tak, jest oprawiona w ludzką skórę.
Frakki: Ha ha ha
Hollywood: Została napisana przez szalonego Araba, Abdula Alhazred
TristanShuddery: Jesteście satanistami??
YOU (TristanShuddery) have been kicked from #firefox (you have been banned)


Potem jeszcze możemy zobaczyć rysunek ośmiornicowatego potwora jako artystyczną wizję tego, czym jest Mozilla i dalszych kilkanaście wersów bredni. Podpis pod zdjęciem nieco nadpalonej starej księgi sugeruje, że „Harry Potter” J.K.Rowling był inspirowany przez tę tajemniczą biblię satanistów. Autor kończy słowami:

Od jutra każdy odwiedzający stronę shelleytherepublican.com, który używa Mozilli Firefox będzie przekierowany na stronę, którą specjalnie przygotujemy ze starannie wybranymi cytatami z Biblii. Shelley i ja wierzymy, że to jest najlepsza droga do przeciwdziałania pladze satanizmu.
Wasz w Chrystusie,
Tristan J. Shuddery

Oczywiście możemy odwiedzać do dziś tę stronę dowolną przeglądarką (w tym Firefoksem) i używając Linuksa i żadnego przekierowania się nie doczekamy. Widać nie umieli tego zrobić. Jeśli ktoś myśli, że to już koniec, to się myli. Jest jeszcze notka oznaczona jako UPDATE, a w niej informacja, że ta księga naprawdę istnieje i znaleziono ją gdzieś w bibliotece college’u w Arkham – o ile dobrze zrozumiałem, w okolicach Bostonu.

Czy można to jakoś skomentować? Mi nieodparcie nasuwają się jedyne właściwe słowa – Boże chroń Amerykę.

Oceń felieton

5 komentarzy “„Nie dla idiotów?””

Możliwość komentowania została wyłączona.